Marka Adı: Nouplus
Müşteri: Lotus İlaç
Hizmet: Logo + Ambalaj Konsept ve Tasarımı
 

Nouplus Vitamin D3 1000 IU Sprey
Nouplus Complex Kapsül
Nouplus C Vitamini İçeren 20 Efervesan Tablet
Nouplus Complex 20 Efervesan Tablet
Nouplus Ratio Auream Multivitamin, Mineral Kapsül

 

 

Nouplus Vitamin
D3 1000 IU Sprey
Ambalaj Konsept ve Tasarımı
 

Nouplus Vitamin D3 1000 IU Sprey Ambalaj tasarımında ürünün kullanım şeklinden yola çıkıldı. Ürün ağız yoluyla sprey puflama veya damla alımı şeklinde kullanılıyor. Puf ve damla zerreciklerinin dağılımı aynı zamanda sağlığı simgeleyen ve D vitaminin doğal kaynağı olan güneşi de temsil ediyor. Bu grafik dil ambalajın açık altın yaldız kaplamasıyla uyum gösteriyor.

 
 
Nouplus Complex Kapsül Ambalaj Tasarımı
 

Nouplus Complex Kapsül, Nouplus C Vitamini içeren 20 Efervesan Tablet, Nouplus Complex 20 Efervesan Tablet, ambalaj tasarımlarında kullanılan ‘Yaşa Hayatı Artısıyla’ mottosuyla bütünleşen artı işaretlerimiz aynı zamanda da ürünün koruyuculuğunu yansıtıyor. Tercih edilen altın yaldız renk, ürünün imajını da bu anlamda rakiplerinden ileri seviyeye taşıyor. Bunun yanında ürünün içeriğinde yer alan bileşenlerin özelliklerini referans alarak ambalaja küçük bir dokunuşla renk kattık.

 
 
Nouplus C Vitamini İçeren 20 Efervesan Tablet Ambalaj Tasarımı
 

Ürünün ambalaj tasarımına Nouplus’ın genel konseptinde yer alan artıları taşıyarak minimal çizgideki yerleştirmelerimize dikkat ettik.

 
Nouplus Complex 20 Efervesan Tablet Ambalaj Tasarımı
 

Ürünün ambalaj tasarımında genel konsept elemanlarımızı ve tasarım anlayışımızı kullandık. Bunun yanında ürünün içeriğinde yer alan bileşenlerin özelliklerini referans alarak ambalaja küçük bir dokunuşla renk kattık.

 
 
Nouplus Ratio Auream Multivitamin, Mineral Kapsül
 

Altın oran nedir?
Altın oran, eski zamanlardan beri bilinen ve iki boyut arasındaki oranı tanımlayan bir tasarım kuralı olmuştur. Bu ayrım dengeli bir kılavuz olarak kabul edilir ve insanlar tarafından özellikle armonik olarak algılanır. Altın oranı evrendeki nesnelerde, doğada, bütün canlılarda hatta insan vücudunda sık sık görebiliriz. Altın oran bir taraftan vücuttaki mineral ve amino asit oranlarını dengeleyen bir ürünü daha baştan ismiyle standartlaştırırken, diğer yandan bu dengeyi yetkin bir şekilde kendinde belirler.
Altın oran her türlü değer için evrensel bir standarttır. Doğal olan ürün ve bu standardın taşıyıcısı olarak ürünümüzün kurumsal imajının belirleyicisidir.